تبلیغات
خانه عكاسان مشهد

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی

پیوندها
آتلیه عکس وفیلم دیبا
فروشگاه پوسته های لب تاپ(فروشگاه اینترنتی دیباگستر)
ایران سیستمز
ایرانیان رهجو گستر
وبلاگ عكس رضا زردادی
رضا زردادی
كلوپ عكس ایران
لنكهای مفید
پایگاه عكاسی زوم نیوز
عکس آنلاین
دوربین.نت
آژانس عکس ایران
خانه عکاسان ایران
تعمیرگاه مرکزی دوربین
شرکت سام‌سرویس
مرکز تجهیزات عکاسی حرفه‌ای
شرکت آفومار
آموزش حرفه ای عكاسی
امكانات
ابر برچسب ها
تام و جری و هزاران هزار شخصیت کارتونی دیگر با بیش از چند هزار زم , wedding gallery بکگراند آلبوم دیجیتال عروس با کیفیتی بی نظیری و , کمپوزیسیون , کادربندی , children template , بالانس کردن میزان رنگ و موارد فنی , آتلیه کودک , عکس , سرعت شاتر , فتوشاپ , album digital , غروب آفتاب , مرد عنکبوتی , سایه ها , قلب و دکور به صورت چند لایه و تک لایه فون آتلیه عروس , دیجیتال , ضد نور , لنزها , سازماندهی کردن عکسها , دیافراگم , wedding psd , استودیویی داخل آتلیه , حساسیت سنسورها , تصویر , پرتره و ... به همراه برنامه رتوش و آموزش فون آتلیه عروس به همراه , فصل ها , آلبوم دیجیتال ایتالیایی , فیگور و ژست , فیگور و ژست فون آتلیه عروس , فیلترها ,

مطالب جدید و پربازدید


تبلیغات

دوربین دیجیتال حرفه ای المپیوس مدل OLYMPUS E-3
موضوع مطلب : تجهیزات عكاسی  ،

دوربین دیجیتال حرفه ای المپیوس مدل OLYMPUS E-3

دوربین المپوس E-3، جوابگوی تمام توقعات عکاسان حرفه ای .

دوربینی که با سرعت عمل فوق العاده ، کیفیت تصویر استثنایی و قابلیت فوق العاده اش شما را در عکاسی به جایی می رساند که هرگز پا در آن نگذاشته اید ، دنیایی گسترده ، کشف نشده و پر از موقعیت های تازه و پر هیجان . موقعیتی که با هیچ دوربین دیگری نمی توان آن را تجربه کرد .

هر لحظه که خواستید عکس بگیرید

سریع ترین فوکوس اتوماتیک در دنیا

قدرت تشخیص بی نظیر سوژه ، عملکرد ردیابی وسرعت پردازش با حس گر FULL TWIN CROSS یازده نقطه ای برای اطمینان از سرعت و دقت فوکوس ، دوربین E-3 مجهز به سیستمی برای فوکوس اتوماتیک (AF) است که فاصله سوژه را با استفاده از حس گرهای FULL TWIN CROSS یازده نقطه ای اندازه گیری می کند . سنسورهای تعبیه شده در هریک از این یازده نقطه از دو خط افقی و دو خط عمودی تشکیل شده اند که در مجموع 44 نقطه را برای فوکوس تشکیل می دهند .

با چنین شبکه آجری شکلی تنظیم فاصله اتوماتیک در هر کدام از نقطه های اندازه گیری فاصله ، حدودا 40 % دقیق تر از زمانی است که اجزاء حس گر به صورت خطی قرار گرفته باشند. در این سیستم با بکارگیری یک موتور برای فوکوس اتوماتیک تمام اطلاعات بصورت آنی و همزمان با استفاده از آخرین الگوریتم فوکوس ، پردازش می شوند . این تکنیک منحصر بفرد که درمحدوده نور از 2EV- تا +19EV موثراست ، دقت بالای فوکوس اتوماتیک را حتی در شرایط نور کم تضمین می کند .

تکنولوژی سریع ترین تنظیم فاصله اتوماتیک ممکن در دنیا ، با موتور فوق سریع

تکنولوژی SWD: Supersonic Wave Drive

موتور SWD یک موتور اولتراسونیک کم حجم است که توسط شرکت المپوس ساخته شده است . لنزهایی که به این موتور مجهز می شوند قادرند فوکوس اتوماتیک بسیار سریعی داشته باشند . در این لنزها برای بالا بردن دقت فوکوس اتوماتیک یک کد گذار بسیار کوچک تعبیه شده که با تشخیص نقاط ، عمل تنظیم فاصله را باسرعت اعجاب آور5µm کنترل می کند . این موتور از شروع تا حرکت ، کنترل و توقف ، با سرعت و دقت ، لنز را به سمت نقطه کانونی حرکت می دهد . دراین سیستم بالاترین سرعت فوکوس اتـــــوماتیک دنیا وقتی که لنز دیجیتال زویکو المپوس ED 12-16mm f2.8-4.0 SWD روی دوربین E-3 نصب می شود ، به دست می آید .

محل قرار گیری یازده نقطه فوکوس اتواتیک پس از انجام تحقیقات گسترده و تجزیه تحلیلهای دقیق در مورد محل قرار گیری سوژه در عکس و استفاده از حجم بسیار زیادی از اطلاعات مربوط به عکسها، تعیین شده است . این طراحی با توجه به این که سطح وسیعی از تصویر را تحت پوشش قرار می دهد و نه فقط مرکز آن را ، باعث می شود که عمل فوکوس اتوماتیک در این دوربین سریع تر شود .

حس گر AF با تکنولوژی پردازش Ultra -Fine Chip

حسگر یازده نقطه ای Full Twin Cross دوربین E-3 توسط یک حس گر پیشــــرفته که دارای تکــــنولــــوژی منحصربفرد پردازش Ultra-Fine Chip المپوس است پشتیبانی می شود.ساختار و نحوه قرارگیری کلی اجزا حس گر پایه به منظور کار در محدوده نوری وسیع (بسیار کم تا بسیار زیاد) طراحی و ساخته شده است . به این ترتیب فوکوس دقیق تحت هر درجه ای از روشنایی امکان پذیر می شود. برخلاف سیستم هایی که برای افزایش دقت فوکوس اتوماتیک باید با لنزهای خاصی ادغام شوند ، سیستم فوکوس اتوماتیک E-3 بهترین عملکرد را با تمامی لنزهای 3/4 دارد .


الگوهای فوکوس اتوماتیک (AF)

در این دوربین 3 الگو برای فوکوس اتوماتیک پیش بینی شده است:

All که از تمام یازده نقطه فوکوس استفاده می کند .

Single که از یک نقطه انتخاب شده استفاده می کند .

Dynamic Single که از یک نقطه انتخابی بعلاوه 4 نقطه (در بعضی موارد 3 نقطه) اطراف آن استفاده می کند .

الگوهای فوق با توجه به نیاز شما می تواند با استفاده ازکلیدهای 4 جهته ا صلی یا کلید چرخشی فرعی روی دوربین انتخاب شوند . همچنین شما می توانید با استفاده از کلیدهای چرخشی اصلی و فرعی (Main & Sub Dials) این انتخاب ها را تغییر دهید .

دقت و کنترل با سرعت بالا

سرعت شاتر حداکثر تا8000/1 ثانیه

در این دوربین ، یک مکانیسم آینه ای دقیق با قابلیت اعتماد فوق العاده زیاد بمنظور پیشگیری از کم دقتی وآسانتر کردن سرعت شاتر 8000/1 ثانیه و سرعت همزمانی با فلاش X-SYNC در 250/1 ثانیه ، تعبیه شده است . این سرعت شاتر بالا، عکاسی با دیافراگم باز را، حتی زیر نور مستقیم خورشید ممکن می سازد و حداکثر عملکرد مناسب تصویری را با لنزهای دیجیتال زویکو المپوس فراهم می آورد . علاوه بر آن، عکاسی با فلاش سوپر FP را زمانی که به فلاش جانبی FL-50R یا FL-36R متصل باشد با قابلیت هم زمانی در تمام سرعت ها تا 8000/1 ثانیه امکان پذیر می کند . این شاتر جدید که برای دوام و قابلیت اعتماد بسیار بالا طراحی شده ، از آزمایش های انجام گرفته تا 150,000 عکس سربلند بیرون آمده است .

قابلیت عکسبرداری متوالی با سرعت 5 فریم درثانیه تا اتمام ظرفیت کارت حافظه

عکسبرداری متوالی

با وجود حس گر سریع High Speed Live Mos با سرعت بالای بازخوانی داده ها ، پردازشگر تصویر TruePic III با سرعت پردازش بسیار بالا و نیز مکانیسم بسیار دقیق آینه، عکاسی متوالی در این دوربین با 5 فریم در ثانیه امکان پذیر شده است .

ذخیره اطلاعات با سرعت بالا

در این دوربین اطلاعات فایل های RAW (حدودا 11MB) در کمتر از یک ثانیه ذخیره یا بازخوانی می شوند . سرعت عمل این ذخیره و بازخوانی اطلاعات بدلیل سازگاری آن با کارت های UDMA کامپکت فلاش (CF) ممکن شده است . اگر در هنگام ذخیره اطلاعات درب کارت حافظه بصورت اتفاقی باز شود عمل ذخیره اطلاعات به محض بسته شدن درب ، مجددا ادامه پیدا می کند .

زمان برگشت آینه : حدودا 60 میکرو ثانیه

با ساده سازی مکانیسم جعبه آینه، سرعت پردازش اطلاعات از زمان محاسبه AE (نورسنجی اتوماتیک) تا زمان بالا رفتن آینه افزایش پیدا کرده و در نتیجه زمان برگشتن آینه به 60 میکرو ثانیه (1000/60 ثانیه) کاهش یافته است .

مدت زمان تاریک شدن منظره یاب حدودا 100 میکرو ثانیه

آینه سبک و جمع و جور ، با مکانیسم بسیار سریع جدید ، مدت زمان تاریک شدن منظره یاب را به مدت خیلی کوتاه و تقریبا غیر قابل تشخیص 100 میکرو ثانیه تقلیل داده است . بدین ترتیب شما قادر خواهید بود که با دقت سوژه را از درون منظره یاب حتی هنگام عکسبرداری پی در پی 5 فریم در ثانیه ، تعقیب کنید .

سیستم چند موتوره برای عکس العمل سریع

برای بهینه سازی قابلیت پردازش اطلاعات و تضمین عکس العمل سریع در این دوربین سه پردازشگر سریع اطلاعات بکار رفته است:

موتورAF ( موتور فوکوس اتوماتیک ) که اطلاعات حس گر را بسیارسریع پردازش می کند .

موتور TruePic III که تصاویر گرفته شده را پردازش می کند .

موتور IS یا لرزشگیر که لرزش های دوربین را جبران کرده و باعث ایجاد تصاویر ثابت می شود .

لرزشگیر تصویر تا 5 استاپ شاتر

لرزشگیر تصویر در داخل بدنه دوربین با عملکرد فوق العاده

عملکرد فوق العاده، امکان عکاسی دقیق و بازنمایی های طبیعی دنیای اطراف شما

حداکثر استفاده از کارآیی لنزهای 3/4

لرزشگیر تصویر در داخل دوربین با عملکرد فوق العاده

وقتی سیستم لرزشگیر تصویر در داخل لنز تعبیه شده باشد ممکن است در عملکرد لنز و قابلیت حمل و نقل آن بدلیل وجود یک عامل اضافی در لنز لطمه وارد شود . به همین دلیل این سیستم در دوربین3-E در داخل بدنه تعبیه شده که لرزش های دوربین را با تغییر جهت دادن حس گرتا معـادل حداکـثر 5 استـاپ شاتـر خنثـی

می کند . در این حالت می توانید مطمئن باشید که بهترین عملکرد ثبت تصویر لنـزهای دیـجیتـال المـپـوس (ZUIKO) به حس گر منتقل می شود . این تعدیل دقیق و گسترده توسط حس گر متحرکی صورت می گیرد که قادر است کوچکترین لرزش ها را به طور دقیق تشخیص دهد . علاوه بر آن موتورهای سوپرسونیک همزمان و با دقت کامل حرکت های ناخواسته ی دوربین را با نهایت دقت خنثی می کنند . وجود سیستم لرزشگیر در داخل بدنه در این دوربین باعث می شود که بتوان از تمامی لنزهای 3/4 از جمله Fish - Eye و لنزهای ماکرو که فاقد سیستم لرزش گیر داخل لنز هستند به خوبی استفاده کرد .

سیستم لرزش گیر داخل بدنه با عملکرد و عکس العمل فوق العاده

سنسور گایرو بدقت لرزش هایی را که بدلیل تکان دوربین بوجود می آید خنثی می کند بی آنکه حرکات و عملکرد مکانیسم دوربین تاثیری روی آن بگذارد . بر این اساس سیستم لرزشگیر، فیلتر مواج سوپرسونیک (SSWF) و سنسور تصویر را تحت تاثیر درآورده و برای خنثی کردن لرزش های دوربین جابجا می شود. برای عملکرد صحیح این سیستم دوموتورسوپرسونیک یکی در جهت افقی و دیگری در جهت عمودی عمل کرده و باعث می شوند حتی لرزشهایی که هنگام عکسبرداری با لنزهای سنگین تله بوجود می آیند به خوبی خنثی شود .

ثبت جزئیات دقیق سوژه

حس گر پرقدرت 1/ 10 مگاپیکسلی LIVE MOS

این حس گر ، حس گر پیشرفته جدیدی است که با عملکرد نوری فوق العاده لنزهای 3/4 ، تصاویری با وضوح بسیار بالا ایجاد می کند . با وجود این حس گر، عکس های شما عکسهایی با جزئیات دقیق، رنگهای طبیعی و تنالیته های خوش رنگ خواهد بود

فشرده شدن فایل های تصویری بدون افت کیفیت

تکنولوژی فشرده شدن فایل های تصویری بدون افت کیفیت در این دوربین ، حجم اطلاعات را بدون لطمه وارد آمدن به کیفیت تصویر به حداقل ممکن می رساند . این تکنولوژی باعث می شود که فایل های تصویری با حفظ کیفیت اصلی خود تا حدود 65درصد حجم فایل اصلی فشرده شوند .

کیفیت بهینه شده تصویر با پردازشگر تصویر جدید True Pic III

با پردازشگر تصویر جدید True Pic III توانایی تمام و کمال حس گر10 مگاپیکسل فوق سریع LIVE MOS و نیز لنزهای دیجیتال زویکو المپوس با رزولوشن بالا تحقق می یابد. پردازشگر True Pic III از سه تکنولوژی پیشرفته پردازش تصویر برای دستیابی به تنالیته های پر رنگ و بازنمایی رنگهای طبیعی و زنده بهره می برد.

لنزهای دیجیتال زویکو المپوس با عملکرد تصویری فوق العاده

بدست آوردن کیفیت تصویری مطلوب ، به لنزی با عملکرد خوب که قادر به ایجاد تصاویر استثنایی با جزئیات کامل باشد نیاز دارد. برای اطمینان از حداکثر رزولوشن ممکن و بالاترین عملکرد ، لنزهای دیجیتال زویکو المپوس به نحوی طراحی شده اند که با آنها بتوان از حس گر های تصویری نسل آینده نیز استفاده کرد . لنزهای SUPER HIGH GRADE المپوس منتخبی از لنزهای حرفه ای قابل تعویض را شامل می شوند که بالاترین عملکرد تصویرسازی را دارند ، مانند لنزهای زوم با دیافراگم باز 2 که در کل محدوده فاصله کانونی ثابت می مانند .

تکنولوژی پیشرفته کاهش نویز تصویر

تصویر و نویز را به صورت دقیق از هم جدا میکند تا تصویر سوژه را به دقت و بــا کـم کـردن نـویـز بازسازی کند.

تکنولوژی پیشرفته پردازش جزئیات

لبه ها را در عکس با دقت تمام تشخیص مــی دهد و براحــتی آنــها را بازســازی کرده و در عین حال رنگــهای نادرســـت اضافی را حذف میکند.

تکنولوژی پیشرفته پردازش اشعه گاما

سیگنال های نور و رنگ را بطور مجزا کنترل می کند تا حتی رنگهای ملایـمی مثـل صـورتـی بــه دقــت بازسازی شود .

سیستم 3/4

از آنجا که حس گر تصویر مورد استفاده در دوربینهای دیجیتال SLR ویژگیهای متفاوتی با فیلم دارنـد لنزهـای ساختــه شـده بـرای دوربینـهای 35mm بـرای دوربـین هـای دیجـیتـال همیـشه مناسب نیستند. دهنه اتصال لنزهای سیستم 3/4 حدودا دوبرابر قطر مورد نیاز دایره تصویر هستند این مسئله در قطر دهنه اتصال لنز، نور را در یک خط تقریبا مستقیم به تمام سطح حس گر حتی به گوشه های آن منتقل می کند که منجر به تصویری واضح و شفاف در تمام نقاط می شود .

از هر زاویه ای که می خواهید، عکس بگیرید .

Live View با زاویه دلخواه

Live View در نمایشگر LCD امکان ترکیب بندی های خلاقانه را افزایش می دهد . با استفاده از این امکان می توانید حتی از زوایایی که در منظره یاب دوربین به راحتی دیده نمی شوند عکس بگیرید ، مثل عکسهایی از زاویه بالای سر یا زوایای خیلی پایینی در سطح زمین . نمایشگر LCD تمام سطح تصویر را بطور کامل نشان می دهد . این حالت می تواند حتی در وضعیت فوکوس اتوماتیک نیز استفاده شود .

LCD هایپر کریستال متحرک

LCD این دوربین دارای صفحه 5/2 اینچی هایپر کریستال با رزولوشن بالای 230.000 نقطه می باشد . این LCD زاویه دید باز 176 درجه ، در هر یک از چهار جهت اصلی را دارد و از قابلیت دید حقیقی در زیر نور آفتاب برخوردار است . ساختار دو محوری آن باعث می شود که هم در جهت افقی و هم عمودی چرخش داشته و شما بتوانید از هر زاویه ای براحتی عکاسی کنید . این قابلیت به شما امکان می دهد که تصاویر را هر طور که می خواهید ترکیب بندی نمایید .

تنظیم فاصله دقیق

نمایش بزرگ Live View

در هنگام عکاسی با Live View اگر می خواهید روی یک نقطه مشخص فوکوس دقیق تری کنید می توانید آن نقطه را انتخاب کرده و آن را پنج ، هفت و یا ده برابر بزرگ کنید . در عکاسی ماکرو و یا عکاسی داخل استودیو که فوکوس دقیق فقط با تنظیم دستی امکان دارد ، نیز می توانید براحتی از این قابلیت استفاده کنید .

قبل از عکسبرداری تاثیر تنظیمات را ببینید .

کنترل تنظیمات و تصحیحات Live View

با Live View تاثیر تنظیم وایت بالانس WB و تصحیح نوردهی قبل از عکاسی قابل دیدن است . وقتی شما از تنظیم اتوماتیک تنالیته ها Auto Gradiation(تکنولوژی تنظیم سایه ها ) برای تنظیم مناطق کم نور با حفظ روشنی پس زمینه استفاده می کنید، می توانید این تاثیر را بصورت همزمان روی نمایشگر LCD مشاهده کنید .

مشاهده عمق میدان روی نمایشگر LCD

Live Preview

منظره یاب چشمی معمولا برای دیدن عمق میدان مناسب نیست به این دلیل که هنگام دیدن عمق میدان تصویر در آن تاریک می شود . در حالیکه با Live View برای مشاهده عمق میدان تصویر کماکان روشن باقی می ماند .

یک ابزار عالی برای ترکیب بندی تصویر

نمایش های گوناگون تصویر در Live View

هنگام عکاسی با Live View روی نمایشگر LCD سه حالت مختلف برای ترکیب بندی قابل انتخاب است :

Golden Section (نقطه طلایی)، Grid (مدرج) و Scale (مقیاسی).

علاوه بر آن عکاسی با Live View همراه با نمایش هیستوگرام که وضعیت نوردهی را نیز نشان می دهد ، امکان پذیر است .

تنظیم اتوماتیک روشنایی نمایشگر LCD

حس گر نوری (Luminance Sensor)

در سمت چپ بالای صفحه نمایشگر LCD ، حس گری نصب شده که روشنایی محیط اطراف را تشخیص داده و بر اساس آن بصورت اتوماتیک روشنایی LCD را تنظیم می کند . بعنوان مثال در شرایط بیرون و زیر نور خورشید روشنایی و کنتراست صفحه نمایش به منظور افزایش قابلیت دیده شدن بیشتر می شود ، اما در یک مکان تاریک یا در شب، روشنایی صفحه نمایش به منظور کم کردن نورهای مزاحم کاسته می شود . تنظیم دستی صفحه نمایش نیز امکان پذیر است .

دنیا را همانگونه که می بینید، عکاسی کنید.

کادر بندی دقیق با منظره یاب چشمی بزرگ با دید کامل 100%

در منظره یاب دوربین 3-E به منظور مشاهده دقیق حتی در گوشه های تصویر، منشور شیشه ای پنج وجهی بزرگ و دقیقی بکار رفته و این درحالی است که در سایر قسمت های منظره یاب آن نیز از لنزهای شیشه ای خاصی استفاده شده است. نتیجه آن که منظره یاب چشمی این دوربین دید کاملی معادل100% و بزرگنمایی معادل 1/15x به شما هدیه می کند. در سطح این منشور و نیز تمام سطوح عدسی های سیستم منظره یاب آن، یک پوشش نقره ای بازتابنده قوی به کار رفته تا افت نوری به حداقل ممکن برسد.

فوکوس آسان بصورت دستی

منظره یاب E-3 نه تنها دید گسترده ای را فراهم می کند بلکه جزئیات سوژه را نیز با رزولوشن بالا نشان می دهد . صفحه تنظیم فاصله آن از منشورهای شش وجهی بسیار ریزی در اندازه 20 موسوم به Neo -Lumi-Micro Mat برای تصویری روشن بهره می برد . با این تکنولوژی شما می توانید به راحتی فوکوس دستی نمایید .

علائم منظره یاب

علائـم ذیل در پائــین منظره یـاب، اطلاعـات مربوط به شرایــط عکسبرداری را نشان می دهند. هنگام عکاسی به این علائم بدون برداشتن چشم از سوژه توجه داشته باشید.

E-3 به نحوی طراحی شده که اجازه می دهد منشور 5 وجهی بزرگ و دقیق آن عملکرد کامل خود را داشته باشد . طراحی مطلوب لنز، تغییر بزرگنمایی را بعد از تصحیح DIOPTER(واحد اندازه گیری قدرت انکساری لنز با فاصله کانونی یک متر) به حداقل می رساند . عدسی لنز دارای شیشه هایی بصورت لایه لایه برای جبران محو شدن رنگها در تصاویر است.

ساختاری محکم و بدون محدودیت

بدنه ای از آلیاژ منیزیم ، مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار

دوربین E-3 بدنه و قسمت های اصلی محکم و مقاومی شامل فلاش و LCD متحرک دارد که در برابر شن ، گرد و غبار، باران و رطوبت عایق بندی شده است . لنزهای المپوس نیز دارای همین ویژگی هستند . به همین علت زمانی که شما از لنزهای دیجیتال زویکو المپوس High Grade و یا Super High Grade استفاده می کنید خیالتان از این بابت راحت خواهد بود . خود بدنه از آلیاژ منیزیم «Thixomold» ساخته شده که از بدنه های قالب ریزی شده معمول بسیار مقاوم تر است، تمامی قسمت های پشتی این دوربین نیز با آلیاژ منیزیم پوشانده شده که خود بدنه را بسیار محکم تر می سازد . داخل دوربین هم از اجزا ساختاری با دوام و اجزا پلاستیکی تقویت شده ای با قاب فلزی تشکیل شده است . حتی قطعاتی نظیر حلقه بند دوربین هم از ترکیبات فلزی محکمی ساخته شده اند که در استفاده از دوربین حتی در سخت ترین شرایط به شما اطمینان خاطر می بخشند .

سیستم زداینده گرد و غبار ویژه سیستم E المپوس

وقتی حتی یک ذره کوچک گرد و غبار روی حس گر تصویر می نشیند ، در عکس دیده می شود . برای جلوگیری از این مسئله دوربین E-3 سیستم زداینده گرد و غبار مطمئنی دارد که از یک فیلتر مواج سوپرسونیک در جلوی حس گر تصویر بهره می برد . این فیلتر با لرزشی بسیار سریع معادل 000/30 با در ثانیه حتی سمج ترین ذرات گرد و غبار را از روی سنسور می زداید . این فیلتر حتی میتواند ذرات گرد و غباری را که با نیروی بین مولکولی چسبیده اند و با لرزش حس گر تصویر یا دشارژ کردن الکتریسیته ساکن از بین نمی روند، از سنسور جدا کند . در این صورت گرد و غبار بوسیله یک جذب کننده جذب می شوند . از آنجا که فضای بین حس گر تصویر و فیلتر با خلا عایق بندی شده ، هیچ ذره گرد و غباری نمی تواند به حس گر تصویر یا فیلتر LOW-PASS نفوذ کند .

این سیستم وقتی که دوربینی روشن می شود بصورت خودکار فعال می گردد

برای اطمینان از اینکه هر عکسی که می گیرید عاری از گرد و غبار است هنگامی که دوربین یا Live View روشن می شود سیستم زداینده گرد و غبار بطور خودکار عمل می کند . این ویژگی به شما اطمینان می دهد که تصویری عاری از هر گونه گرد و غبار خواهید داشت ، حتی زمانی که لنز را تعویض می کنید .

باز تولید دقیق رنگهای طبیعی

توازن سفیدی White Balance

وایت بالانس اتوماتیک از یک حس گر نوری به همراه حس گر تصویر استفاده می کند تا بطور اتوماتیک قسمت های سفید تصویر را تشخیص داده، توازن کلی رنگ را بر اساس آن تنظیم کند.حالت های از پیش تعیین شده وایت بالانس هشت حالت بین 7500K تا 3000K است . تنظیم وایت بالانس با فشار یک دکمه نیز امکان ثبت چهار حالت را می دهد . هر دوی این وضعیت ها می توانند تا 7- استاپ جابجا شوند .

تنظیمات گسترده حساسیت ISO

محدوده گسترده ISO و انتخاب اتوماتیک ISO

ISO می تواند بصورت اتوماتیک یا دستی از 100 تا3200 (حساسیت های 1800 و 3200 حالت های تقویت شده هستند) با تغییرات مرحله ای 3/1 استاپ یا 1 استاپ انتخاب شوند . با پردازشگر جدید True Pic III نویزی که معمولا در حساسیت های بالا ایجاد می شود به حداقل رسیده است . زمانی که حساسیت در حالت اتوماتیک قرار می گیرد دوربین به صورت خودکار ISO را به شکلی تنظیم می کند که در شرایطی که سرعت شاتر و دیافراگم می توانند نتیجه مطلوب را داشته باشند ، بهترین نوردهی ممکن را به دست بیاورد . حداکثر مقدار اولیه نیز برای حالت اتوماتیک ISO می تواند از قبل تنظیم شود.

دارای دو نوع تنظیم رنگی

تنظیمات رنگی (SRGB/AbobeRGB)

در این دوربین علاوه بر SRGB (مطابق با محدوده باز تولید رنگ ویدئویی استاندارد و مانیتورهــای کامپــیوتر)فضــای رنـگی Adobe RGB (محدوده رنگی قابل چاپ در چاپ های تجاری) وجود دارد .

تنالیته مطلوب ، مناسب با نور محل عکسبرداری

تنظیمات مختلف تنالیته/ حالت Gradation Auto

تنالیته ها می تواند روی حالت های Low Key , Normal , High Key , Auto تنظیم شود . حالت Auto برای ایجاد تناسب بین نقاط پرنور پشت سوژه استفاده می شود .

تنظیمات مختلف تصویر

حالت های تصویر

با حالت های Portrait , Muted , Natural, Vivid می توانید کنتراست ، وضوح و غلظت رنگ را تا 5 استاپ تنظیم کنید . همچنین فیلتر (زرد، نارنجی ، قرمز و سبز) و یا رنگمایه های Sepia ، آبی ،ارغوانی و سبز امکان گرفتن عکس های تک رنگ را فراهم می کند . از حالت Custom نیز می توانید برای وارد کردن تنظیمات خاص مورد نظر خودتان در هر یک از حالات فوق استفاده کنید .

حالتهای متعدد انتخاب کیفیت تصویر

نحوه ذخیره تصاویر

فایلهای تصویری در این دوربین می توانند بصورت JPEG و یا RAW ذخیره شوند . همچنین امکان ثبت همزمان اطلاعات به دو صورت JPEG + RAW نیز وجود دارد . اندازه تصویر JPEG می تواند روی متوسط، بزرگ ویا میزان فشرده سازی آن به خیلی عالی، عالی و معمولی تنظیم شوند.

کنترل نوردهی دقیق برای نیازهای عکاسی پیشرفته

سه حالت نورسنجی برای نوردهی بهینه

در دوربین 3-E سه حالت مختلف برای نورسنجی پیش بینی شده است . حالت نورسنجی منحصر بفرد ESP دیجیتال المپوس (Electro Selective Pattern)، فضای کادر تصویر را به 49 بخش تقسیم کرده و بهترین میزان نوردهی را تحت شرایط پیچیده نوری با در نظر گرفتن نور هر منطقه و نیز تفاوت نور میان این مناطق محاسبه می کند . حالت نورسنجی منطقه ای مرکزی Center Weighted Avaerage نور کل فضای کادر را با تاکید بر مرکز تصویر محاسبه می کند . حالت نورسنجی نقطه ای Spot نورسنجی را محدود به فضای خیلی کوچکی در مرکز می نماید . نورسنجی نقطه ای به دو صورت انجام می پذیرد در یک حالت نور یک نقطه در فضای روشن بر اساس فضای سفید به منظور بازتولید دقیق رنگ سفید اندازه گیری می شود و در حالت دیگر نورسنجی یک نقطه در فضای تیره نور را بر اساس فضای سیاه به منظور بازتولید دقیق رنگ سیاه اندازه گیری می کند.

کنترل نوردهی مناسب

تصحیح نور دهی

تصحیح نوردهی می تواند تا 5EV± صورت پذیرد . مراحل تصحیح می تواند ازEV 3 /1 تا EV 2/1 یا 1EV استاپ تنظیم شود.

قابل انتخاب مطابق با نیازهای شما

حالت های نور دهی

عمل نوردهی در دوربین 3-E با پنج حالت زیر صورت می پذیرد:

حالت(P(PROGRAM که در آن دوربین بصورت اتوماتیک بهترین سرعت شاتر و دیافراگم را انتخاب می کند. حالت تقدم دیافراگم (A(APERTURE PRIORITY که در آن شما دیافراگم را انتخاب کرده و دوربین خود سرعت شاتر را تنظیم می کند. حالت تقدم شاتر(S(SHUTTER PRIORITY که در آن سرعت شاتر را انتخاب می نمائید و دوربین دیافراگم را تنظیم میکند. حالت(M (MANUAL که در آن شما باید هم سرعت شاتر و هم دیافراگم را بصورت دستی انتخاب کنید و در نهایت حالت BULB که برای نوردهی های طولانی پیش بینی شده است. علاوه بر حالات فوق دو حالت نیز بعنوان MY MODE ( حالت دلخواه من) در این دوربین قابل ذخیره است که تنظیمات آن با فشار دادن دکمه FN قابل انجام است.

برای داشتن بهترین نور

این دوربین دارای انواع مختلفی از طبقه بندی نور می باشد

تنظیمات نوردهی چند عکس(BRACKETING) زمانی مفید واقع می شود که تشخیص تنظیمات صحیح نوری، کاری دشوار است. به عنوان مثال زمانی که رو به نور عکـاسی می کنید و یا از غروب آفتاب عکس می گیرید. با تنظیم نوردهی حساسیت (ISO BRACKETING) می توانید سه عکس با 3 نور مختلف و با فاصله های نوری1/3EV بگیرید. با تنظیم نوردهی توازن سفیدی (WB Bracketing) می توانید 3 عکس با توازن سفیدی های مختلف بگیرید. با تنظیم نورسنجی (Exposure Bracketing) می توانید 3 تا 5 عکس با نورهای مختلف1/3EV, 1/2EV, 1EV بگیرید . با تنظیم نوردهی فلاش (Flash Bracketing) می توانید 3 عکس با 3 نوع تنظیم نور فلاش در1/3EV بگیرید . تنظیم نورسنجی و فلاش می توانند همزمان با تنظیم نوردهی های حساسیت و توازن سفیدی انجام شوند .

قفل نور دهی و فوکوس

قفل AF و AE

در هنگام عکاسی، وقتی دکمه شاتر تا نیمه فشار داده شود، فوکوس و نورسنجی قفل می شوند . ولی شما می توانید با کلید قفل نورسنجی(AEL)، پیش از عکاسی نورسنجی را قفل کنید. در ضمن می توانید زمان قفل شدن فوکوس و نورسنجی را پس از فشار کلید شاتر، خودتان تنظیم کنید .

دسترسی آسان به اطلاعات مربوط به عکسبرداری

نمایش تصویر ثبت شده

نمـایش هیستوگـرام اطلاعــات مربــوط به روشنـایی تصویـر ثبت شده را نشان می دهد. در ایـن هیـستوگــرام قسمت های روشن مشخص کننده نقاط زیاد نور خورده OVER - EXPOSED و بخش های تیره مشخص کننده نقاط کم نور خورده UNDER- EXPOSED می باشند. بعلاوه حالت نمایش جعبه نور LIGHT BOX به شما اجازه می دهد که دو تصویر بزرگ شده را در کنار هم مقایسه کنید.

مشاهده تمام اطلاعات در یک چشم بهم زدن

صفحه های دوگانه کنترل

حتی در نور روشن بیرون ، تنظیمات عکسبرداری به وضوح روی صفحه کنترل بالای دوربین نمایان است . یک پانل کنترل پیشرفته دیگر نیز در LCD پشت دوربین تعبیه شده که اطلاعات مربوط به سرعت شاتر ، دیافرگم و تصحیح نوردهی را نشان می دهد . با استفاده از این دو پانل کنترل به راحتی و در هر لحظه می توانید کلیه تنظیمات دوربین را در یک چشم به هم زدن مشاهده کنید .

بکارگیری آنی و مستقیم

کلید های چرخشی اصلی و فرعی

با توجه به قرارگیری این کلید ها در محلی که راحت ترین کنترل را هنگام عکاسی دارد ، کلید چرخشی اصلی به شما این اجازه را می دهد که سرعت شاتر ، دیافراگم و تصحیح نوردهی را سریع و با چرخاندن آن به راحتی تنظیم کنید بدون نیاز به اینکه با چشم دنبال آن بگردید . همچنین یک کلید چرخشی فرعی نیز در این دوربین به منظور کار با انگشت اشاره پیش بینی شده است . این دو کلید چرخشی با هم ، کارایی دوربین را افزایش داده و عکاسی را آسان می کنند .

انتقال سریع اطلاعات

تبادل اطلاعات با سرعت بالا

اتصال USB 2.0 سرعت بالا در این دوربین به شما این اجازه را می دهد که تعداد زیادی عکس را به سرعت به کامپیوتر انتقال دهید. یک خروجی ویدئو هم در دوربین پبش بینی شده تا بتوانید در صورت لزوم عکس های خود را روی صفحه تلویزیون مشاهده کنید .

طراحی ارگونومیک

بدنه محکم برای کار راحت و آسان

بدنه محکم دوربین طوری طراحی شده که دوربین به درستی و راحت در دست قرار گیرد.قسمت برجسته سمت راست آن با یک برجستگی کوچکتر در سمت چپ که حالت انحنایی بر عکس برجستگی اول دارد کامل شده است. این دو برجستگی ، پایداری و راحتی دوربین را در دستان شما حتی وقتی که لنزها مکررا تعویض می شوند و یا وقتی که با یک لنز بزرگ، بدون سه پایه عکاسی می کنید ، تضمین می کند.

برای کنترل چند فلاش بی سیم با هم

این دوربین داری فلاش سرخود با قابلیت کنترل می باشد.

کنترل بدون سیم فلاشهای جانبی در دوربین 3-E با هر یک از فلاشهای 50R-5FLو یا 36R-5FLمیسر است . هیچ دستگاه دیگری برای کنترل فلاشهای جانبی نیاز نمی باشد ، چرا که فلاش داخلی دوربین می تواند این کار را انجام دهد . هر عملکردی برای فلاش نظیر فعال یا غیر فعال کردن ، انتخاب حالات فلاش زدن ، فلاش FP و تنظیمات شدت نور خروجی از فلاش ، همگی می توانند توسط صفحه کنترل پشت دوربین (Super Control Panel) تنظیم شوند . این تنظیمات برای کنترل 3 فلاش جانبی ، همزمان قابل انجام است .

کارتهای ذخیره قابل انتخاب

محفظه دو شیاره

در دوربین 3-E یک محفظه دو شیاره در نظر گرفته شـده که در آن یک کارت حافظه کامپکت فلاش Compact Flash (CF از نوع II و III) و یا یک کارت مایکرو درایو Micro Drive همراه با یک کارت xD- Picture Card) xD) قرار می گیرد . اطلاعات تصویر می تواند روی هریک از این کارت ها کپی شده و کارت دیگر برای گرفتن بک آپ Backup مورد استفاده قرار بگیرد .

گردآوری شده توسط: در چهارشنبه 19 اسفند 1388 | نظرات()
كلمات كلیدی: دوربین كنون حرفه ای دوربین های دیجیتال کنون مدل جی 10 لنز سونی fish eye مقایسه canon و olympus دوربینهای دیجیتال المپیوس ساخت کدام کشور است؟ دوربینهای دیجیتال المپیوس ساخت کدام کشور هستند؟ HP 5063 مشخصات کامل مقایسه دوربینهای دیجیتال کانون دوربین‌های عكاس ،
مطالب گذشته

Panasonic SDR S26
Nikon CoolPix
Nikon Coolpix L110
دوربین نیکون کولپیکس اس8000 / Coolpix S8000
دوربین نیکون کولپیکس ال110 / Coolpix L110
ساخت اکشن در کمترین وقت!
تغییر رنگ مو به صورت حرفه ای
آموزش ساخت پرتره سیاه و سفید تصاویر با فتوشاپ
براش زیبای حروف
آموزش ساخت تصویر سوخته در فتوشاپ
براش مژه!
براش های هدیه
کتاب الکترونیک آموزش نرم افزار 3D Studio Max
آموزش فتوشاپ : ساخت Pattern خطوط مورب
دانلود AKVIS Sketch V.10 | پلاگین نقاشی برای فتوشاپ
عکاس باشی(1)
آموزش تدوینگری وساخت کلیپ
آموزش میکس ومونتاژ فیلم عروسی
PowerShot S90
مجله گرافیك نو
تركیب بندی دوبعدی و سه‌بعدی
عكاسی در شب
ماهنامه شات SHOT
canonIXUS 130
PowerShot A3100
canonEOS-1D Mark IV
PowerShot SX210 IS
PowerShot A490
Corel Paint Shop Photo Pro X3 v13.00 - نسخه جدید استودیو مشهور نقاشی و ویرایش تصاویر کمپانی کورل
ویرایش عکس های خود را به FotoWorks XL v10.0.6 بسپارید

آرشیو ماهانه
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
نظر سنجی
+ كدام برند بیشتر می پسندید
-
-
-
-
-
-
-
-
آمار كلی علاقه مندان
نویسندگان

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر

Page Rank
صفحات جانبی
Nikon Coolpix P90, دانلود بک گراند کودک, فهرست عکاسان وفیلمبردارن معتبر مشهد, فروشگاه سایت خانه عکاسان, مدل لباس نامزدی 2010, مدل لباس نامزدی 2010, مدل لباس نامزدی, مدل لباس جدید, حالت های عکاسان حرفه ای و هنر عکاسی, منتخب عکس های هنرمندانه از عکاسان حرفه ای جهان, عکس های دیدنی از خلق نماهای جذاب از ترکیب دیجیتالی تصاویر طبیعت, گالری2, عكس1, دوربین كنن (آرشیو مطالب),

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://aksmashhad.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi